ZIK: Олена Ярош-Замойська і проект ОКО

ZIK, 24.08.2015.

 

У Червонограді презентують проект «Око»

 

Source: https://zik.ua/news/2015/08/24/u_chervonogradi_prezentuyut_proekt_oko_618659

 

25 різних за стилем і жанром фотографій (30х30см) очей людей у різні моменти життя: від радісного селфі, знятого на мобільний телефон, до знаменитого «Ока ненависті», увічненого єврейським фотографом Альфредом Айсенстедтом погляду Геббельса у момент, коли він дізнався, що його знимкує єврей. До кожного фото додається текст з коментарями.

 

Урочисте відкриття проекту відбулося в колишньому палаці Потоцьких у Червонограді, в будівлі якого розміщений Музей історії та релігії.

 

«Запропонувала знайомим і знайомим знайомих надіслати фото очей в момент пережиття сильних емоцій і описати, що вони відчували у цей час, де були і за яких обставин зроблено фото, – ділиться авторка проекту Олена Ярош-Замойська. – Так і виникла ідея створити цілий проект, показати «Око» як дзеркало усіх емоцій та картин життя. До свого проекту я залучила людей з різних країн світу, різних соціальних верств та професій, серед яких: сербський письменник і журналіст Борис Варґа, італійський фотограф Антоніо Новена, автор нашумілої збірки оповідань T-Shirtологія Бенди Шолтес (українець з угорським корінням), українська співачка Соломія Чубай, іранський шеф-кухар Сайрус Надері, юрист Ян Карбовницький (росіянин), київська журналістка і літературний оглядач Інна Корнелюк, телеведуча Ольга Фреймут, білоруський дизайнер і кулінар-аматор Андрій Азаров, львівський музикант і буддійський вчитель Макс Лан, письменниця Дара Корній, мистецтвознавець і оглядач кіно Катерина Сліпченко, яка надала світлини Квентіна Тарантіно і Вуді Аллена, зроблені нею під час Каннського кінофестивалю, та багато інших відомих і невідомих, та від того не менш цікавих людей», – додала пані Олена.

 

Проект матиме продовження – фотоальбом «Око».

 

Під час виставки відбудеться благодійний збір коштів на амуніцію кіборгу Вадиму Вовку, чий вірш «Очі війни» вразив авторку проекту Олену Ярош-Замойську. Пронизлива поезія-звернення Героя до українців була опублікована на його сторінці в соцмережі минулого року і швидко розлетілася світом. Зараз боєць воює на Сході України біля Старогнатівки.

Share this post