logvynenko.com: Борис – серб із “Львівської хвилі”

logvynenko.com, 07.10.2015.

 

Борис – серб із “Львівської хвилі”

 

Source: http://logvynenko.com/borys-serb-iz-lvivskoji-hvyli/

борис

Народився в Сербії, етнічний українець, праотці якого виїхали з України. Він завжди хотів повернутись до своїх коренів і поїхав учитися до Львова. І він це зробив! Цей прекрасний чоловік – один із тих, хто, ще будучи студентом, починав у Львові радіо “Ініціатива”.

 

Ми зустрілися майже спонтанно у Новому Саді, в Сербії, де Борис тепер живе.

– Я працював на Львівській хвилі разом з Романом Чайкою, ми ставили рок-н-рол, керівництву це не подобалось, а ми категорично були проти попси. Плюс в нас була відверто антикучмівська позиція, але офіційно нас звільнили за рок-музику в ефірі. Потім ми сиділи з Чайкою і Міськом Барбарою в Дзизі і один наш приятель продав джип і зробив радіо. Це вийшов дуже справжній і щирий продукт.

Але на радіо налітало СБУ.

– Тоді в Сербії закрили радіо, яке було проти Мілошевіча і почались наїзди на нас. В CNN тоді передавали, що режими Югославії і України задавлюють навіть маленькі радіо.

У 2000-му році BBC запропонували Борису взятися за висвітлення балканських проблем і він повернувся назад, тут і залишився. Зараз він тут викладає журналістику у кількох ВНЗ і співпрацює з кількома виданнями.

Він приніс мені кульочок з дарами. Паштет, цукерки, печиво і…. Чєкушка!

– Серби це п’ють на сніданок! – Сказав він.

Але я краще на сніданок не буду пробувати, – подумав я. Я ж не серб.

Я потрапив у Новому Саді під неймовірну опіку Бориса. Він не дав мені навіть трішки загубитися! Як будете проїжджати Новий Сад, знайте, там є наш агент! Це була дуже приємна зустріч і спогади про спільних друзів, дякую!

Share this post